top of page

Як вивчити українську мову

           Переймаючись питанням, як швидко вивчити українську мову, я хочу  звернути увагу на такі  значні деталі: українська мова споріднена і близька за звучанням до російської, а одним з достоїнств її вважається той факт, що в ній «як чуємо, так і пишемо». Це досить важливий момент, і якщо його «вловити» відразу, то опанувати грамотну письмову мову не складе труднощів.

 

       Читання творів кращих представників української літератури максимально поповнить словниковий запас того  , хто почав вивчати українську мову. 

 

    Якщо письмову грамотність можна швидко сформувати диктантами, то подолати мовний бар’єр і заговорити чистою українською мовою набагато складніше. Потрібні наполегливість і завзятість, хоча найголовнішими факторами є цікавість, віра і бажання. 

 

   Завдяки цим підручникам усі бажаючі зможуть згадати основні правила правопису, дізнатися фразеологізми і синоніми, навчитися правильно вживати слова і позбутися  кальок

Ті, хто люблять кольорові картинки, скористайтесь шпаргалками Лепетуна

Цікаві факти про українську мову

 

      Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українська мова було прирівняна до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу в 1798 році першого видання “Енеїди”, автором якої є  Іван Котляревський. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови.

         Українська мова є однією з найпоширеніших мов у світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської мови. 

 

 

     Цікавим фактом про українську мову є те,що  вона входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовних конкурсах в Італії та Франції її визнали другою за мелодійністю мовою світу.

     Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.

     Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів "дихлордифенілтрихлорметилметан". У ній міститься тридцять літер.

     Найдовша абревіатура в українській мові - ЦНДІТЕДМП, яка розшифровується як Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання. Вона складається з дев'яти літер.

      Найбільшу кількість синонімів має слово "бити". Згідно з "Коротким словником синонімів української мови" їх нараховується 45.

Декілька фактів про паліндроми (слово, словосполучення чи фраза, які можливо читати як зліва направо, так і справа наліво, при цьому звучання й значення не змінюються). В українській мові є лише два семибуквених паліндроми: "ротатор" і "тартрат". А до найдовших фраз паліндромів належать "Я несу гусеня" та "Аргентина манить негра". В останньому випадку не враховується буква "ь". Такі дрібні порушення дзеркальності допускаються, адже складання композицій — справа непроста.

         Сподіваємось, що ці пізнавальні і захоплюючі факти про українську мову сподобались Вам та Ви змогли знайти тут щось корисне.

bottom of page